1

Detal ma znaczenie – ciekawe dekoracje wnętrz

Mówi się, że mała rzecz, a cieszy. Możemy też powiedzieć, że mała rzecz, a zdobi. Detale bardzo często decydują o charakterze wnętrza, nadają mu styl i atmosferę. Dobrze dobrane dodatki wzbogacają i dopełniają aranżację. Czasem wystarczy jeden, oryginalny dodatek, który przyciąga wzrok, aby odmienić klimat wnętrza. Małe dodatki potrafią zrobić duży efekt i wywołać wielkie wrażenie!

Ciekawym, a przy tym bardzo modnym w tym sezonie pomysłem na aranżację, jest łączenie różnych tworzyw, który na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. W jednym wnętrzu mogą znaleźć się na przykład lampy chromowane oraz pomalowane na złoto. Zasada ta dotyczy również tekstyliów – na kanapie obok siebie mogą leżeć poduszki obleczone w lniane i jedwabne poszewki. Do ciężkiego, kamiennego blatu można dopasować delikatne dodatki z papieru ryżowego.

Rośliny to ozdoba, która jest zawsze w modzie. Zielone rośliny dekorują wnętrze i stanowią ciekawy akcent w pomieszczeniu. Zieleń pozwala zrelaksować się i daje oczom odpocząć – przybliża nas do natury, nawet kiedy mieszkamy w dużym mieście. Mały ogród we wnętrzu nie tylko zdobi. Wiele roślin pomaga oczyścić powietrze oraz zneutralizować szkodliwy wpływ urządzeń elektrycznych. Donice, w których posadzimy rośliny to kolejny element dekoracji wnętrza. Możemy dobrać je „do kompletu” albo zaszaleć i bawić się ich wielkością, kształtami oraz kolorami.

Innym pomysłem na zaproszenie natury do wnętrza są dodatki z wikliny lub rattanu. Takie dekoracje wprowadzają do aranżacji wakacyjny, lekki klimat. Wiklinowe i rattanowe elementy mogą nawiązywać do tradycji lub łączyć klasykę z nowoczesną formą. Takie kontrasty stylistyczne to ciekawe rozwiązanie. Połączenie tradycji i nowoczesności to dobry pomysł, gdy zależy nam na oryginalności. Modnym trendem są dodatki w stylu boho – ciepłe i naturalne materiały, przytulne kolory, plecione meble oraz szczypta egzo kształtów. Z jednej strony mogą postawić na współczesną stylistykę i zdecydować się na geometryczne wzory. To świetny sposób, by ocieplić wnętrze.

Duże pole do popisu mają fani wyrazistych kolorów i barwne przełamania, nawiązujące na przykład do pop-artu. Wzornictwo w tym stylu dodaje energii. Dla tych, którzy kochają kolory i tradycję, przeznaczone są dodatki folkowe, które prezentują się świetnie również jako uzupełnienie wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. We współczesnej aranżacji efektownym dodatkiem będą retro drobiazgi, na przykład stare radio, lampy, rzeźby, które przełamią nowoczesną stylistykę.

Nie wiesz, jak wykorzystać detale w swoim mieszkaniu? Skonsultuj się z ekspertem – https://projektmieszkanie.pl/.