1

Jak urządzić pokój ze skosami?

Pokój ze skosami to niewątpliwie atrakcyjna przestrzeń aranżacyjna. Wystarczy tu kilka prostych zabiegów i już możemy cieszyć się przytulnym i nieco tajemniczym zakątkiem mieszkalnym, które bardzo dobrze nadaje się na pokój dziecięcy, sypialnię, czy też gabinet do pracy. Jeżeli zależy nam na efekcie elegancji oraz naturalności, wówczas można takie skosy pokryć drewnem, a całość dopełnić witrażami okiennymi. Wnętrze nabierze dzięki temu niepowtarzalnego, nieco gotyckiego charakteru. Jest to idealna propozycja dla indywidualistów i miłośników niecodziennych rozwiązań.

Nie da się ukryć, że największy potencjał mają te pokoje, które w skosach posiadają też okna. Jest to komfortowa sytuacja, w której można uzyskać tak zwaną lukarnę, dzięki której rozległy parapet staje się wygodnym siedziskiem. Z kolei skosy pozbawione okien, dobrze nadają się do zagospodarowania ich regałami. Dobrym rozwiązaniem jest tu połączenie zamkniętych szafek z otwartymi półkami, jako że zyskujemy wtedy możliwość wyeksponowania ładnych rzeczy i jednocześnie schowania ubrań, czy innych, mniej reprezentacyjnych przedmiotów.

W przypadku pokoju dziecięcego, pod skosem najlepiej będzie ustawić tapczan, ewentualnie biurko do nauki, dbając jednocześnie o takie ich ustawienie, aby ryzyko uderzenia się w głowę było jak najmniejsze.