Dodajemy sypialnię

Poprzednia realizacja Kolejna realizacja

Czy mieszkanie, które ma tylko 34.6 m2 da się tak przeprojektować aby zmieściło oddzielną sypialnię oraz salon z aneksem kuchennym i do tego było bardzo wygodnym mieszkaniem dla starszej Pani?

Wygodne, ale tylko jednopokojowe mieszkanie z oddzielną kuchnią, wygodną łazienką, garderobą i dość dużym balkonem.

Udało się wydzielić sypialnię z części salonu, a pozostała część salonu została połączona z aneksem kuchennym. Salon z aneksem ma teraz ponad 16 m2. Wszystko się zmieściło: sofa jako awaryjne spanie, stół dla 4-6 osób, półki na książki i TV.
Łazienka jest z kabiną prysznicową oraz znalazło się miejsce dodatkowe na bidet. Została zwiększona garderoba aby dało się schować nawet odkurzacz, a szafa w sypialni z pewnością pomieści wszystkie ubrania i nie tylko.
Do sypialni wejście jest poprzez szklane drzwi przesuwne. Szklane dlatego, aby nawet wtedy gdy są zamknięte zostało wpuszczone od okna w sypialni światło do salonu.
Mieszkanie z oknami od wschodu jest bardzo dobrze doświetlone.

Propozycja uprzestrzennienia mieszkania czyli połączenie części dziennej z holem poprzez zrobienie otworów wejściowych do salonu i nie zamknięcie ich drzwiami. Inaczej usytuowany stół, kanapa, inaczej umiejscowione wejście do sypialni (możliwość zamykania drzwiami przesuwnymi). Garderoba jest nieco zmniejszona aby zmieściło się wejście do kuchni ale nadal funkcjonalna i dobra aby zabudować ja półkami i wieszakami.

W sypialni zaproponowana sofa rozkładana do przodu (po złożeniu robi się jakby druga część salonu, nieco ukryta). Efekt ten wzmocniony jest poprzez dwa wejścia do sypialni, można teraz chodzić na około. Przedpokój, szerokim wejściem łączy się z częścią dzienną. Nieco zmniejszona jest garderoba aby zmieściło się więcej mebli w ciągu blatów w kuchni.

Lekkie”zakłócenie” funkcji poprzez powiększenie szafy w sypialni. Traci teraz granicę sypialnia z salonem co daje efekt powiększenia salonu. Inaczej zaproponowane wejście do sypialnie, jeszcze większy efekt przestrzeni i dobrego doświetlenia.

Jeszcze jedna propozycja ustawienia salonu i sypialni. Również przestrzenną i wszystko się mieści aby było funkcjonalnie.