Jak zmienić tradycyjne 3-pokojowe mieszkanie

Poprzednia realizacja Kolejna realizacja

Czy z tradycyjnego podziału na pokoje, w 71.7 m2 mieszkaniu, można uzyskać przestrzeń do życia niekoniecznie pozamykaną drzwiami, a funkcjonalną i niebanalną?

ls71_vd

Stan deweloperski

ls71_v1

Z dawnej kuchni, salonu oraz części holu powstała przestronną część dzienna z czterema oknami i dostępem do balkonu. Przy kuchni wygospodarowana została spiżarnia. Dwie wygodne sypialnie i do każdej z nich zaprojektowana łazienka (jedna z wanną, druga z kabiną przysznicową). Sypialnia małżeńska ma oddzielna garderobę. W holu szafa z lustrem, co powoduje dodanie przestrzeni. Mieszkanie na miarę naszych czasów i oczekiwań.

ls71_v2

Część dzienna otwarta na hol, z lekko wydzieloną kuchnią ze spiżarnią. Ściana oddzielająca kuchnię z salonem posiada otwór zaczynający się nad stołem przez który można łatwo podawać talerze na stół. Sypialnie w tym rozwiązaniu mają duże szafy, bez wydzielonych garderób.Za to łazienka zmieściła i wannę i bidet, a pralka schowana jest w małej pralni dostępnej z łazienki. Nie ma drugiej łazienki, jest WC dla gości dostępne z holu.
W salonie znalazł miejsce kąt do pracy przy komputerze. W holu, na przeciwko drzwi wejściowych, na ścianie zaproponowane wielkie lustro klejone do ściany, które doda przestrzeni i doświetli hol.
Mieszkanie nabrało indywidualnego charakteru, nie jest już tradycyjne.