Mieszkanie na planie trójkąta

Poprzednia realizacja Kolejna realizacja

Czy mieszkanie na planie trójkąta da się urządzić tak aby było funkcjonalne, a do tego by można w nim wynająć jeden pokój w celu zmniejszenia kosztów kredytu? A potem by mogła w nim wygodnie mieszkać para młodych ludzi?

mki-v0

Mieszkania na planie trójkąta zawsze są trudniejsze w zaplanowaniu. Do tego pierwotnie założono, że kuchnia będzie właściwie w salonie co wyklucza możliwość mieszkania tak by dwojgu, nieznanym sobie ludziom zapewnić intymność. Taka kuchnia wygodna jest ale raczej dla pary.

mki-v1

 

mki-v1a

Najprostszą i zarazem najmniejsza ingerencją (i kosztami) będzie wydzielenie części salonu tak aby zamknąć ją drzwiami. Wtedy dwie, niezależne osoby będą mogły wygodnie funkcjonować i korzystać z kuchni w razie potrzeby.

mki-v2

To przedstawienie rozwiązania kuchni i salonu jako odrębne pomieszczenia. Jak mieszkanie będzie zamieszkiwać para młodych ludzi, którzy wola kuchnię wydzieloną od salonu.

mki-v3

To propozycja jak zagospodarować przestrzeń i kuchnia była otwarta na salon. Zmieniony został też kształt holu i nieco sypialni. Mieści ona teraz dużą szafę..

mki-v4

Propozycja zmiany ustawienia sypialni. Jest teraz dużo bardziej funkcjonalna. A w holu zmieściła się na prawdę duża szafa.

mki-v5

Uprzestrzennienie mieszkania poprzez połączenie holu z częścią dzienną. Pozostawione “niedomknięte” ścany.