Mieszkanie Wandy i Zygmunta

Poprzednia realizacja Kolejna realizacja

Pozornie idealnie zaprojektowane mieszkanie jednak nie spełniające oczekiwań starszych państwa, którzy z dużego domu chcą przenieść się bliżej centrum miasta.

Pozornie idealnie zaprojektowane mieszkanie. Po analizie została przestawiona każda ściana aby było jeszcze lepiej i wygodniej dla starszych państwa, którzy kupili to mieszkanie bo w pierwotnym układzie nie mieściło się to co wg właścicieli powinno. Potrzebna wygodna, duża sypialnia z wielką szafą ewentualnie wydzielona garderoba. Dwie łazienki (dla domowników z kabiną prysznicową oraz druga, dla gości), mała pralnia/schowek, pokój telewizyjny z dodatkową, rozkładaną kanapą oraz salon z aneksem kuchennych, z dużym, rozkładanym stołem dla gości oraz strefą wypoczynku.

Zmniejszając strefę wejściową, za szafą, z wejściem od strony łazienki dało się doprojektować mała pralnię. Łazienka zyskała bidet, a zamiast wanny znalazła się kabina prysznicowa.
Sypialnia została tak powiększona aby zmieścić na jednej ze ścian szafy (w dużej ilości). A pokój telewizyjny zmienił nieco proporcje.
W salonie wygodne miejsce do siedzenia oraz duży stół do przyjmowania gości. W aneksie kuchennym układ szafek zaplanowany tak aby zmieścił się nieduży stół do spożywania codziennych posiłków dla dwóch osób.
Zaproponowany szlif układu funkcjonalnego pozwolił na lepsze wykorzystanie przestrzeni pod kątem potrzeb konkretnych osób.