1

Jak funkcjonalnie wykorzystać przedpokój/hol w domu?

Nie da się ukryć, że tą przestrzenią mieszkalną, do której w pierwszej kolejności trafiają wszyscy nasi goście, jest przedpokój/ hol. Jest to więc swego rodzaju wizytówka mieszkania. Warto dołożyć starań, aby aranżacja tego miejsca sprawiała jak najlepsze wrażenie. Trzeba przyznać, że nie jest to najłatwiejsze zadanie, gdyż przedpokój jest przeważnie tą częścią domu, w której najczęściej lądują buty, wszelkie okrycia wierzchnie, klucze, teczki, czy też torebki. Bardzo łatwo tu więc o chaos i wrażenie nieporządku. Na szczęście, istnieją proste sposoby uporania się z tym problemem.

Jeśli tylko dysponujemy większą powierzchnią przedpokoju, dobrym pomysłem będzie inwestycja w odpowiednią zabudowę. Może to być szafa przesuwna, najlepiej taka, która kryje w sobie dużą ilość półek i przegródek. Mnogość tego typu schowków pozwoli na pozbycie się z widoku nadmiaru rekwizytów. Chcąc zyskać na przestronności, a także dodatkowo podwyższyć funkcjonalność pokoju, warto wybrać taką szafę, której drzwi będą pełniły jednocześnie rolę lustra.

W przypadku gdy hall nie posiada zbyt imponujących rozmiarów, można pomyśleć o koszach ozdobnych, w których pomieści się znaczna część rzeczy. Kosze mogą być zwykłe, bądź też wysuwane.