1

Czy łazienka w sypialni to dobre rozwiązanie?

Umieszczenie łazienki w sypialni to dzisiaj rozwiązanie praktykowane niemal tak często, jak łączenie kuchni z salonem. Jest to dobry pomysł, który znacząco podwyższa komfort i funkcjonalność sypialnianego pomieszczenia. Planując działania tego typu, należy jednak wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii.

Warunkiem niezbędnym do zrealizowania przedsięwzięcia jest możliwość doprowadzenia do sypialni instalacji wodno-kanalizacyjnych, a także systemu wentylacji. Warto również podkreślić, iż ma to sens tylko wówczas, gdy aranżowana łazienka nie jest jedyną w domu. Oznacza to, że musi się w nim znajdować także druga, łazienka ogólnodostępna, gdyż ta znajdująca się w sąsiedztwie sypialni, ma służyć tylko właścicielom.

Połączenie sypialni z łazienką jest dobrym pomysłem wtedy, kiedy prowadzimy dosyć nieregularny tryb życia, to znaczy wychodzimy i wracamy do domu o różnych porach. W takiej sytuacji posiadanie prywatnej łazienki pozwala uniknąć sytuacji zakłócania spokoju pozostałych domowników, zaś my z czystym sumieniem może zrobić sobie gorącą kąpiel nawet w środku nocy. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla wszystkich osób, które cenią sobie prywatność i własną przestrzeń.

Decydując się na takie połączenie, dobrze jest zwrócić uwagę na to, by każde z pomieszczeń, to jest zarówno sypialnia, jak i łazienka, zostały zaprojektowane w tym samym stylu, a także nie różniły się zanadto pod względem kolorystycznym.