1

Jak zagospodarować łazienkę z dużym oknem?

Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na posiadanie w swojej łazience okna. Szczególnie popularny stały się zaś te duże, często na wysokość całej ściany. Stanowią ono dodatkowe doświetlenie pomieszczenia, dzięki któremu możemy znacząco oszczędzić na rachunkach, czy łatwiej wykonać codzienny makijaż. To jednak nie wszystko. Okno nadaje bowiem łazience przestronności, efektowności i elegancji.

Na jego tle bardzo dobrze będzie się prezentowała stylowa wanna, zwłaszcza ta wolnostojąca i retro. Dla zachowania prywatności warto w tym przypadku zainwestować w mini rolety. Szczególnie dobrze będą pasowały te drewniane, bądź też bambusowe. Firanki już dawno odeszły bowiem do lamusa. Jeżeli zaś okno wychodzi na teren prywatny i nienarażony na zasięg wzrokowy innych osób, wówczas można pozostawić je bez żadnej zasłony. Wszak nie od dziś wiadomo, że niczym nieograniczone światło słoneczne potrafi być ozdobą samą w sobie.

Interesującą propozycją zagospodarowania łazienki posiadającej duże okno jest także wprowadzenie do niej elementów roślinnych. Mogą być to kwiaty zarówno doniczkowe, jak i te cięte, dla których najlepszą lokalizacją będzie właśnie okolica okna. Otrzymamy dzięki temu wyjątkowo naturalny efekt, który możemy dodatkowo spotęgować za pomocą pokrycia ścian jasnymi, na przykład perłowymi, kolorami.