1

Jak wydzielić miejsce na sypialnię w salonie?

Mogłoby się wydawać, że próba połączenia salonu z sypialnią to wyzwanie z góry skazane na porażkę. Niemniej jednak, posiadacze małych mieszkań, takich jak choćby kawalerki, doskonale wiedzą, że w kwestiach aranżacyjnych tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko mieć dobry pomysł i wykazać się odrobiną sprytu, tym bardziej, że rynek produktów i rozwiązań jest dzisiaj wyjątkowo bogaty i z pewnością ułatwi nam to zadanie.

Dobrym pomysłem na skuteczne wydzielenie w salonie powierzchni sypialnej jest podzielenie przestrzeni na dwie części za pomocą ścianki działowej – najlepiej przenośnej, choćby takiej w postaci parawanu. Pamiętajmy jednak, aby nie umieszczać wówczas łóżka blisko okna, gdyż ulokowanie tam parawanu spowoduje znaczne zaciemnienie całego pomieszczenia. Trafnym wyborem będzie wydzielenie sypialni po przeciwnej stronie pokoju. Efektowną, a przy tym skuteczną propozycją jest ponadto zainwestowanie w szklane drzwi przesuwne, które poza rozdzieleniem zapewnią też wrażenie przestronności.

Innym, również wartym uwagi rozwiązaniem jest zainwestowanie w uniwersalne, a jednocześnie funkcjonalne łóżko. Chodzi tu o taki model, który w ciągu dnia idealnie sprawdza się w roli kanapy, sofy, czy innego mebla salonowego, zaś wieczorem, dzięki możliwości rozłożenia, posłuży również do spania.