1

Jak zaaranżować małą kuchnię?

Okazuje się, że mała kuchnia również ma swoje zalety, zwłaszcza jeśli zaaranżujemy ją z rozmysłem. Zyskujemy bowiem w ten sposób wygodę posiadania wszystkiego w jednym miejscu, a także niepowtarzalną atmosferę przytulności, która jest możliwa jedynie w takich, niewielkich pomieszczeniach. Przystępując do aranżacji małej kuchni, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych, praktycznych wskazówek, które z pewnością usprawnią całe to wyzwanie.

W pierwszym kroku należy zająć się meblami kuchennymi, a także sprzętem AGD. I nie tyle mowa tutaj o konkretnych markach, co raczej o doborze takich rozwiązań, które nie będą zajmowały zbyt wiele przestrzeni. Co do mebli, to z małą kuchnią dobrze komponują się tzw. rogówki. Dodatkowo, wrażeniu większej optycznie przestronności z pewnością będzie sprzyjał też odpowiedni kolor ścian. Najlepiej zdecydować się w tym przypadku na jasne odcienie, takie jak choćby biele, czy delikatne beże. Interesującym zabiegiem kolorystycznym jest również wyróżnienie jednej ze ścian i nadanie jej bardziej zdecydowanego, intensywnego koloru. Kuchnia zyska dzięki temu swoista głębię.

Nie zapominajmy również o tym, że małym powierzchniom nie sprzyja nadmiar dodatków, czy ozdób. Przy urządzaniu niewielkiej kuchni nie przesadzajmy więc z ich ilością, gdyż zwiększa to ryzyko uzyskania efektu bałaganu. W tym przypadku mniej oznacza więcej.