1

Jak zagospodarować dużą łazienkę?

Przestronna łazienka stwarza bardzo duże pole do popisu w kwestii możliwości aranżacyjnych. Dotyczą one przede wszystkim wydzielenia poszczególnych stref (kąpielowa, sanitarna, wypoczynkowa) w łazience. Można to zrobić za pomocą tradycyjnych ścianek działowych, chociaż zdecydowanie lepszym sposobem wydaje się wydzielenie stref za pomocą ścianek instalacyjnych lub systemów samonośnych, a nawet wysp, podobnych swoim kształtem do wysp kuchennych.
W dużej łazience można przede wszystkim eksperymentować z ustawieniem wanny. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód w jej montażu pośrodku pomieszczenia, albo przy ściance instalacyjnej, albo w podeście. Obydwa rozwiązania będą równie efektowne, chociaż warto pamiętać, że po drugiej stronie ścianki można zainstalować na przykład bidet lub miskę sedesową, dzieląc tym samym łazienkę na odpowiednie strefy. Poza tym w dużym pomieszczeniu warto zamontować dwie umywalki i dodatkową kabinę prysznicową dowolnej wielkości. Umywalki mogą znaleźć się tradycyjnie, przy ścianie, ale można je również umiejscowić na środku pomieszczenia, w wyspie, a wannę przesunąć pod ścianę.
Warto także pamiętać o strefie wypoczynkowej. Ustawienie w okolicy okna toaletki z dużym lustrem i wygodnym krzesłem jest doskonałym rozwiązaniem w każdej łazience, nie tylko w tej, z której korzystają kobiety. Jeżeli dodamy do tego stylowe meble, eleganckie suszarki na ręczniki, podgrzewane lustra i obowiązkowe ogrzewanie podłogowe, wówczas łazienka stanie się nie tylko ulubionym wnętrzem w naszym domu, ale także jego prawdziwą wizytówką.