1

Jak podzielić pokój na strefy?

Pokój dzienny to centrum każdego domu. To tutaj dzieje się najwięcej: spotykamy się z przyjaciółmi, omawiamy ważne sprawy i relaksujemy się po męczącym dniu. W małych wnętrzach pokój dzienny bardzo często musi pełnić o wiele więcej funkcji niż rola salonu. Jak sprawnie podzielić pokój dzienny na strefy? Otóż mamy kilka rad.
Połączenie salonu, kuchni, części jadalnej a nawet sypialnej w jednym pomieszczeniu nikogo już nie dziwi. To świetne i nowoczesne rozwiązanie w małych mieszkaniach, szczególnie jednopokojowym. Istnieje wiele sposobów na wyodrębnienie funkcjonalnych części w jednym pomieszczeniu. Aby uniknąć niechcianych rozwiązań w postaci stawiania ścian dodatkowych warto zapoznać się z innymi możliwościami.
Pierwszym rozwiązaniem okazuje się odpowiednie ustawienie mebli. Najpopularniejszym meblem realizującym założenia podziału pokoju na strefy jest sofa, która w łatwy sposób może wydzielić kuchnię i salon. Kolejną opcją podziału pokoju na strefy jest ich poszczególne rozróżnienie kolorystyczne. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić ze zbytnią różnorodnością i ilością barw, by nie wprowadzać chaosu. Dobrym pomysłem jest również wyróżnianie konkretnych stref dzięki zróżnicowanej podłodze. Świetnie prezentują kuchenne kafelki w zestawieniu z piękną drewnianą podłogą z salonu. się Zamiast stawiania dodatkowych ścian można postawić na regały w formie ażurowej, które są efektywne i lekkie wizualnie.