1

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Urządzanie pokoju dla dziewczynki to wielkie wyzwanie. Bardzo często młode damy mają o doskonale wiedzą jak chciałyby, by wyglądał pokój ich marzeń. Warto zatem posłużyć się rodzicielskim wywiadem zanim rozpoczniemy działania aranżacyjne.
Dziewczęcy pokój głównie kojarzy się z wszechobecnym różem w przeróżnych rolach i wydaniach. Ten kolor nadaje szczególnego uroku, jednak zbyt nachalne jego używanie może wywołać negatywny efekt. Róż pięknie komponuje się z bielą, szarością, a także innymi, bardziej intensywnymi barwami, którymi warto przełamywać cukierkowy kolor.
Zainteresowania dziecka i ulubione motywy powinny wieść główny prym w jego przestrzeni. Jeśli Twoja córka jest miłośniczką księżniczek, urządź jej pokój w taki sposób, by przypominał komnatę. Łatwym rozwiązaniem do realizacji tego pomysłu jest na przykład łóżko z baldachimem, którego zorganizowanie wydawać się może drogie i czasochłonne, ale to tylko pozory. Gdy Twoja córka uwielbia zwierzaki lub ma ulubione postaci z bajek posłuż się naklejkami na ścianę z ich wizerunkami. Te działania sprawią, że Twoja córeczka w swoim pokoju będzie się czuła swojo i bezpiecznie.
Oprócz skupienia się na pięknym wyglądzie pokoiku, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że powinien on być również funkcjonalny. Zbyt duża ilość mebli może przytłaczać dziecko, więc najlepiej postawić w tym wypadku na minimalną ilość lecz dużą pojemność. Szafa na ubrania, pudła na zabawki, półki na książeczki to zdecydowanie wystarczające rozwiązanie.