1

Jak zaaranżować salon, aby wyglądał ekskluzywnie?

Jeżeli marzymy nie tylko o funkcjonalnym, ale także modnym i stylowym mieszkaniu, powinniśmy przed aranżacją pomieszczeń zapoznać się z kilkoma z wyznaczników ekskluzywnego stylu. Co powinno znaleźć się w salonie urządzonym z klasą?

Przede wszystkim powinniśmy postawić na umiar. Jeżeli zagracimy pokój meblami lub zbyt dużą ilością dodatków, będzie on nie tylko mało estetyczny, ale i niefunkcjonalny. Odpoczynek w przepełnionym rzeczami salonie nie będzie przyjemny, a sprzątnie takiego pokoju może się okazać prawdziwą udręką. Warto więc dobierać klasyczne dodatki i postawić na tylko takie sprzęty, które są nam naprawdę potrzebne. Istotna jest także faktura i kolor – zarówno podłóg, ścian jak i mebli. Wszystkie z wymienionych elementów powinny być wykonane z dobrych materiałów, najrozsądniej, aby były w stonowanych kolorach naturalnego drewna, bieli lub czerni.

Istotne są także dodatki – tutaj możemy postawić na delikatne kolorystyczne akcenty. Powinny to być odpowiednio dobrane poduszki, zasłony, obrazy czy lustra, które optycznie powiększą pomieszczenie oraz rozjaśnią je naturalnym, odbitym światłem.