1

Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

Garderoba to marzenie każdego z nas – jest to pomieszczenie bardzo funkcjonalne, pomaga utrzymać porządek i jest dodatkowym miejscem na przechowywanie sezonowych rzeczy. Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

Urządzając garderobę, mamy dwie możliwości aranżacji – możemy albo skorzystać z gotowych mebli modułowych, albo skomponować własną aranżację półek. Drugie rozwiązanie jest znakomitym pomysłem, ponieważ w trakcie aranżacji garderoby możemy zaplanować miejsce na każdy z posiadanych przez nas elementów ubioru. Będziemy dokładnie wiedzieć, ile miejsca powinniśmy przeznaczyć na buty, ile miejsca na bieliznę, oraz jak wiele miejsca zajmą nasze płaszcze.

Garderobę warto zaplanować od podłogi aż po sufit, maksymalnie wykorzystując dostępne miejsce. I tak na dole powinny się znaleźć półki na buty oraz kosze na brudną bieliznę, wyżej – szafki na ubrania, które będzie składać, oraz solidne pręty, na których rozwiesimy marynarki i koszule, natomiast najwyżej – proste półki, na których w ozdobnych pudełkach schowamy drobne przedmioty lub sezonowe ubrania, tak, aby nie zagracały one miejsca. Ulubione, codzienne ubrania powinny się znaleźć na wysokości naszego wzroku, abyśmy łatwo mogli je znaleźć, kompletując strój przed wyjściem.