1

Jak urządzić mieszkanie dla pary?

Podczas urządzania mieszkania przeznaczonego dla pary warto jest postawić na otwarte przestrzenie, nowoczesność i minimalizm – wszystko to oczywiście z uwzględnieniem indywidualnych upodobań, potrzeb i preferencji każdego z partnerów.

Dużym plusem jest tutaj to, że powierzchnia mieszkalna dla dwóch osób nie musi odznaczać się tak dużymi rozmiarami, jak byłoby to pożądane w przypadku rodziny. Nawet na niewielkim metrażu para może bowiem uwić sobie wygodne i przytulne gniazdko, które jednocześnie będzie stylowe oraz funkcjonalne. Dobrym pomysłem jest skupić się w pierwszej kolejności na salonie, który stanowi swoiste centrum, jest sercem mieszkania. Jeśli chodzi o kwestię umeblowania, to pożądanymi składowymi wyposażenia są tutaj: wygodna, stylowa kanapa, stolik kawowy lub ława, dyskretna szafka pod telewizor oraz nastrojowa lampa. Ciekawe rozwiązanie stanowi ponadto otwarcie salonu na kuchnię, w której warto postawić na nowoczesne sprzęty i efekty oświetleniowe, zwłaszcza w strefie przystosowanej do przygotowywania posiłków.

Co się zaś tyczy wystroju i wyposażenia łazienki, czy sypialni dla pary, to dobrze jest ulokować te dwa pomieszczenia po przeciwległej – do salonu – stronie mieszkania. Otrzymamy w ten sposób dwie strefy mieszkalne – dzienną, przeznaczoną do codziennego funkcjonowania, czy przyjmowania gości, a także nocną, a więc bardziej prywatną i wypoczynkową.