1

Jak zaprojektować salon z aneksem kuchennym?

Salon z aneksem kuchennym to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku posiadania niewielkiego mieszkania, które pragnęlibyśmy uczynić bardziej przestronnym. Dodatkowo, jest to wybór trafiony tym bardziej, jeśli jesteśmy otwarci na nowoczesne aranżacje, a jednocześnie nie przepadamy za zamkniętymi, ciemnymi i ciasnymi pomieszczeniami.

Przystępując do realizacji takiego projektu, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy bardziej zależy nam na takim aneksie kuchennym, który będzie całkowicie otwierał się na salon, czy może raczej zadowoli nam opcja połowicznego zamknięcia. Jeśli pragniemy przestrzeni i doświetlenia, lepiej wybrać tę pierwszą opcję. Niezależnie jednak od decyzji, w każdym z przypadków ogromną rolę odegra dobór mebli kuchennych, które pod względem stylu i kolorystyki powinny być zbliżone do wystroju salonu. Chodzi bowiem o uzyskanie harmonijnego, estetycznego efektu.

Chcąc dokonać umownego podziału stref mieszkalnych, a jednocześnie uzyskać interesujący efekt wizualny, warto pokusić się o niewielki barek pomiędzy kuchnią i salonem. Będzie on pełnił rolę swego rodzaju bazy, łącznika tych dwóch przestrzeni. Funkcję tego rodzaju może też spełniać stół. W tym drugim przypadku uda nam się uzyskać nawet potrójne połączenie: kuchni, salonu i jadalni.