1

Jak urządzić mieszkanie dla singla?

Proces urządzania mieszkania przeznaczonego dla singla powinien być przede wszystkim nastawiony na uzyskanie efektu wygody i funkcjonalności. Warto więc zaprojektować kuchnię, łazienkę, czy pokój dzienny w taki sposób, by każde z tych pomieszczeń w jak najwyższym stopniu spełniało indywidualne potrzeby swojego właściciela.

Proces aranżowania mieszkania dla singla warto rozpocząć od łazienki. W tym przypadku wiele zależy od tego, jaki tryb życia on prowadzi. Jeśli jest człowiekiem żyjącym na wysokich obrotach, a więc wciąż zapracowanym, to bardziej trafionym rozwiązaniem będzie zakup kabiny prysznicowej, najlepiej z deszczownicą umieszczoną w suficie, bądź też w ścianie. Z kolei w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobą, która po długim i męczącym dniu lubi zafundować sobie aromatyczną kąpiel, idealnym rozwiązaniem będzie wanna. Warto dodać, że wybór sprzętu sanitarnego będzie w dużej mierze uzależniony również od metrażu łazienki.

Kolejnym, niemniej istotnym pomieszczeniem jest kuchnia. W tym przypadku, niezależnie od tego czy singiel ma w zwyczaju stołować się na mieście, czy też samodzielnie przygotowywać sobie posiłki, kuchnia powinna być zaopatrzona w podstawowe sprzęty, takie jak piekarnik, lodówka, czy kuchenka mikrofalowa. Jeśli mieszkamy w pojedynkę mamy pełną swobodę działania, a więc możemy pokusić się o zaprojektowanie takiej kuchni, która będzie otwierała się na salon. Ten ostatni warto zaś zaaranżować w taki sposób, by jak najbardziej sprzyjał wypoczynkowi domownika. Powinny się tu znaleźć jego ulubione książki, wygodny fotel, a także nastrojowa, stylowa lampa.