1

Jak zagospodarować wąską kuchnię?

O tym, że aranżowanie kuchni nie jest sprawą łatwą wie każdy, kto choć raz próbował zmierzyć się sam z tym zadaniem. Jednak jedną z najtrudniejszych opcji jest szczególny rodzaj takiego pomieszczenia – kuchnia wąska. Podpowiadamy zatem co zrobić, by optycznie ją powiększyć, a jednocześnie cieszyć się z dużej wygody.

Choć z reguły tego rodzaju kuchnia wydaje się być nieustawna, jednak przy odrobinie chęci oraz pomysłowości możliwe jest takie zagospodarowanie jej, by stała się ona wygodna i komfortowa, a gotowanie przysparzało mnóstwa przyjemności.

W jaki sposób to osiągnąć? Przede wszystkim należy dobrze przemyśleć i zaplanować rozkład mebli. Najlepszym rozwiązaniem jest ułożenie szafek kuchennych wzdłuż jednej ściany, co usprawni pracę oraz pozwoli zachować więcej wolnej przestrzeni.

Zadbajcie o to, by przestrzeń tę zagospodarować maksymalnie, tzn. szafki w miarę możliwości ułożyć aż do sufitu. Warto też zainwestować w meble z nowoczesnymi systemami do przechowywania, co sprzyja magazynowaniu i zyskaniu większej ilości miejsca.

Coraz bardziej popularne w tego rodzaju przypadkach staje się też otwarcie kuchni na salon, dzięki czemu optycznie zwiększa się jej rozmiar, a w praktyce zyskuje nieco wolnej przestrzeni. Tego typu rozwiązania są nie tylko modne, ale wygodne i praktyczne.