1

Miejsce dla psa w małym mieszkaniu

Marzenie o posiadaniu czworonożnego przyjaciela jest właściwe każdemu miłośnikowi zwierząt, bez względu na wielkość posiadanego lub wynajmowanego mieszkania. Z oczywistych względów w niewielkim mieszkaniu trudniej znaleźć odpowiednie miejsce dla psa, nie jest to jednak niemożliwe Gdzie w takim wypadku nasz pupil będzie czuł się dobrze?

Z rozsądkiem

Kiepskim pomysłem jest kupno psa bez zorganizowania dla niego miejsca, jeszcze gorszym wybranie takiego czworonoga, który potrzebuje tego miejsca całkiem sporo. Zanim podejmiemy kluczową decyzję, zastanówmy się, gdzie jesteśmy w stanie wygospodarować miejsce na legowisko oraz miski. Musimy wziąć pod uwagę wielkość zwierzaka, kierując się rozsądkiem – im mniejsze mieszkanie, tym mniejszy pies.

Koronna zasada mówi, że nie może to być miejsce, w którym będziemy potykali się o legowisko. Nie powinna to być więc przestrzeń pomiędzy szafką na buty a drzwiami wyjściowymi. Podobnie wygląda kwestia łazienki, w której tym bardziej nie ma swobody ruchów. Poza tym sytuacja, w której ktoś będzie chciał z tej łazienki skorzystać, może być niekomfortowa zarówno dla psa, jak i dla człowieka.

Doskonałym miejscem jest natomiast kuchnia, pod warunkiem, że nasz przyjaciel będzie mógł leżeć pod oknem. Chłód podłogi przyniesie mu ulgę podczas upałów, do tego przyjazna atmosfera i chwila samotności, gdy domownicy będą spędzali czas na innych zajęciach – to atuty, które przemawiają do wielu właścicieli psów. Innym będzie dyskretny kąt w dużym pokoju, aczkolwiek musimy pamiętać, że podczas spotkań towarzyskich nasz przyjaciel może również odczuwać dyskomfort.

Tajemnicą poliszynela jest natomiast to, że psy z reguły i tak dają nam znać, gdzie czują się najlepiej. Jeżeli zależy nam na dobrym samopoczuciu czworonoga, warto rozważyć i te wskazówki.