1

Jak zagospodarować wąski przedpokój?

Powszechnie wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Nie dziwi więc fakt, że wystrój przedpokoju może przesądzić o tym, jak odbierane jest całe mieszkanie. Nie jest to jednak przestrzeń łatwa w aranżacji. Zapytajmy więc, jak zagospodarować ten pierwszy bastion naszego lokum, by był funkcjonalny i jednocześnie stwarzał przyjazną atmosferę w mieszkaniu?

Jeśli traf chciał, że w mieszkaniu znajduje się wąski przedpokój, to po pierwsze należy powiększyć go optycznie. Aby pomieszczenie wydawało się obszerniejsze niż jest w rzeczywistości, należy pomalować jego ściany na jasne kolory. W tym wypadku warto również zawiesić w wąskim przedpokoju duże lustra, które spowodują, iż przestrzeń nie będzie wywoływać klaustrofobicznych wrażeń. Również ułożenie na podłodze dywanu w poprzeczne prążki spowoduje, iż pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne.

Gra świateł

Jeśli w wąskim przedpokoju znajduje się wnęka, to warto pomyśleć o umieszczeniu w niej szafy wnękowej. Zabieg taki sprawi, iż do minimum zostanie zredukowana ilość mebli, które mogłyby niepotrzebnie zagracać to pomieszczenie. Należy również pamiętać o tym, iż zastosowanie odpowiednio jasnego oświetlenia w przedpokoju może sprawić, że wnętrze będzie sprawiać wrażenie bardziej przestronnego.