1

Jak zaprojektować mieszkanie w bloku?

Projektowanie i aranżacja wnętrz w blokach to bardzo trudne zadanie. Najczęściej przestrzenie te są niewielkich rozmiarów. Co zrobić, aby jak najkorzystniej zaprojektować wnętrze mieszkania?

Zagospodarowanie przestrzeni
Aby zaprojektować małe mieszkanie trzeba pójść na niejeden kompromis. Należy tak zaaranżować wnętrze, aby jedno pomieszczenie, które służy jako sypialnia i pokój dzienny, było jak najbardziej funkcjonalne. Dlatego narożnik, wersalka czy kanapa będzie lepszą inwestycją od klasycznego łóżka. Podobnie rzecz ma się w przypadku wyboru stołu przy projektach wnętrz będących jednocześnie kuchnią i jadalnią.
Kolor i styl
Przy aranżacji małego mieszkania należy pamiętać, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Jeśli pomieszczenia są połączone, nie powinno się malować ścian na różne kolory. W takim przypadku korzystne będzie też zastosowanie jednolitych kolorów podłóg. Projektując wnętrze trzeba zadbać o to, aby połączone ze sobą pomieszczenia były jednolite stylowo. Dzięki temu mieszkanie będzie wyglądało, jakby zaprojektował je profesjonalista.