1

Czym charakteryzuje się wnętrze w stylu nowojorskim?

Niektóre miasta mają swój specyficzny styl, charakter, atmosferę. Do miejsc o wyjątkowym klimacie z pewnością należy Nowy Jork, słynne na całym świecie miasto. Nowy Jork to jedna z największych aglomeracji na świecie, która pełni ważną rolę w światowym biznesie, sztuce, badaniach naukowych oraz rozrywce. Charakterystyczny styl Nowego Joru możemy odnaleźć także w aranżacji wnętrz. Jaki wystrój wprowadzi nas w klimat znanego amerykańskiego miasta i jego najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy, czyli Manhattanu?

Styl nowojorski jest dekoracyjny i luksusowy, a jednocześnie bardzo klasyczny i ponadczasowy – dobór szlachetnych, dobrej jakości elementów sprawia, że taka aranżacja jest zawsze modna i nigdy się nie starzeje. Styl nowojorski nie ma wiele wspólnego z nowoczesnym minimalizmem, docenią go jednak miłośnicy eleganckiego szyku.

Styl rodem z Manhattanu jest stonowany pod względem kolorystycznym. Na pierwszy plan wysuwają się biele, beże oraz szarości wzbogacone bardziej energetycznymi kolorami, takimi jak czerwień, granat, żółć lub zieleń. Dobór barw powoduje, że mimo bardzo eleganckiego charakteru, wnętrze w stylu nowojorskim jest przytulne. Podkreślają to również dodatki – do takiej aranżacji pasują na przykład długie zasłony z ciężkiego materiału oraz miękkie dywany, które wprowadzają do szykownej stylistyki domowe ciepło. Ważną rolę we wnętrzu w nowojorskim stylu odgrywają eleganckie, drewniane meble o klasycznej formie. Do charakteru aranżacji pasują także bardziej nowoczesne sprzęty z metalu i szkła, które wprowadzają do niej więcej lekkości. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu klasycznego stylu umeblowania. Fotele i kanapy powinny być tapicerowane, miękkie i wygodne. Najlepiej będą prezentowały się szlachetne materiały, takie jak aksamit lub welur. Jednym z elementów, który stworzy nowojorski klimat w sypialni, jest tapicerowany, pikowany zagłówek.

Klimatu nowojorskiego apartamentu dopełnią dodatki, takie jak eleganckie kryształowe wazony oraz lśniące latarnie. Wnętrze w stylu nowojorskim jest przestronne i jasne, dlatego trzeba zadbać o oświetlenie. Tutaj warto postawić na oryginalność, ale także symetrię – decydując się na kinkiety, lampy trzeba dobrać w pary. Elementy oświetleniowe to doskonały sposób, aby wprowadzić do aranżacji nikiel – to kolejny wyróżnik wnętrz o nowojorskim klimacie. Nikiel może znaleźć się na przykład w podstawach lamp stojących lub stołowych.

Jak wprowadzić ten styl do kuchni lub łazienki? Zwróćmy uwagę na odpowiedni dobór barw oraz szlachetnych materiałów dobrej jakości. W łazience pięknie będą prezentowały się na przykład marmurowe lub granitowe powierzchnie, a ciekawym i praktycznym rozwiązaniem w kuchni może być wyspa kuchenna.

Jeśli marzy Ci się dom lub mieszkanie właśnie w takiej aranżacji, ale nie do końca wiesz, jak zabrać się za jego urządzanie, chętnie Ci w tym pomożemy! Szczegóły pod linkiem: https://projektmieszkanie.pl/.