1

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę w bloku?

Aranżacja mieszkania w bloku często sprawia wiele problemów – największy z nich to ograniczona powierzchnia. Na szczęście są sposoby na funkcjonalne urządzenie nawet małych pomieszczeń. Dzisiaj podajemy kilka trików, dzięki którym w optyczny sposób powiększymy łazienkę w bloku.

Mała, duża łazienka

Prostym trikiem na optyczne powiększenie łazienki jest pozostawienie jak największej ilości wolnego miejsca na podłodze. Umożliwia to między innymi instalacja podwieszanych urządzeń sanitarnych. Kolejnym krokiem jest wybór kafelków. Najlepsze będą duże płytki ceramiczne o jednolitej barwie. Alternatywą są kafelki o ciekawej fakturze lub w pasiasty wzór. Powinny być one ułożone poziomo, jeśli chcemy poszerzyć pomieszczenie lub pionowo, aby wydłużyć łazienką. Nie układajmy ich do sufitu – ten trik sprawi, że łazienka wyda się wyższa.

Chłód, blask i światło

Dobrym sposobem na powiększenie łazienki w bloku jest zastosowanie chłodnych, jasnych, neutralnych barw. Także błyszczące elementy, odbijające światło, dają wrażenie większej przestrzeni. Szklane, lustrzane oraz transparentne przedmioty dadzą podobny efekt. Nie zapominajmy o doborze światła, najlepiej chłodnego oraz schowaniu drobiazgów do szafek i pojemników. Dzięki temu łazienka wyda się przestronniejsza.

Wanna czy prysznic?

Właściciele małych łazienek stają przed dylematem: wanna czy prysznic? Rozwiązaniem tego problemu są asymetryczne wanny, o małej szerokości, które spełniają funkcje obydwu urządzeń. Wybierając prostokątną wannę, zdecydujmy się na taką o szerokim, płaskim dnie. Miejsce w łazience oszczędzimy także dzięki zastosowaniu kotary w kabinie prysznicowej.