1

Jak zaaranżować mieszkanie na planie trójkąta?

Mieszkania o nietypowym kształcie są zawsze trudne do aranżacji. Wnętrze o prostokątnym kształcie są najbardziej ustawne, ale już urządzenie mieszkania na planie koła lub trójkąta – to wyzwanie. Dzisiaj przykład, że mieszkanie na planie trójkąta może być funkcjonalne i wygodne, a na dodatek można w nim wynająć pokój, na przykład studentowi.

Kuchnia i salon – razem czy osobno?

W proponowanym przez nas rozwiązaniu kuchnia i salon to dwa osobne pomieszczenia. Dzięki temu z kuchni mogą swobodnie korzystać dwie obce sobie osoby, a salon może służyć gospodarzowi jako sypialnia i gabinet. W przyszłości, gdy przykładowo w mieszkaniu zamieszka para, oba te pomieszczenia można połączyć i stworzyć przestrzeń otwartą. W kuchni została wykorzystana skośna ściana – stanął przy niej stół z krzesłami. W „rogu“ trójkąta powstała mała, ale funkcjonalna łazienka z prysznicem.

Więcej dla dwojga

W obecnym projekcie przedpokój i sypialnia są nieco większe– spełniają całkowicie potrzeby obecnych lokatorów. Gdy w mieszkaniu zamieszka para, układ tych pomieszczeń się zmieni. Znajdzie się więcej miejsca na pojemne szafy. Sypialnia będzie bardziej funkcjonalna, a mieszkanie „uprzestrzennione“ przez połączenie holu z częścią dzienną.

Opisany projekt jest doskonałym przykładem, że mieszkanie na planie trójkąta może być wygodne i daje duże możliwości aranżacyjne.

Więcej inspiracji i pomysłów na mieszkanie na planie trójkąta znajdziecie Państwo wśród wykonanych przez nas projektów: http://projektmieszkanie.pl/wykonane-projekty/#!/projekty/mieszkanie-na-planie-trojkata/