1

Jak podzielić pokój z jednym oknem?

Gdy planujemy podział jednego pokoju na dwa mniejsze, to musimy zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie okien. Przy tylko jednym źródle naturalnego światła słonecznego w pokoju zaplanowanie takiego podziału robi się o wiele trudniejsze. Poniżej dzielimy się kilkoma sposobami na tego rodzaju aranżację.

Transparentna ściana idealnym rozwiązaniem?

Aby uniknąć wrażenia mroku w całym pokoju, warto jest przemyśleć jak w prosty sposób możemy zapewnić światłu możliwość dotarcia z jednego pomieszczenia do drugiego. Dobrym sposobem wydaje się być wykonanie ściany działowej z luksfer. Jest to materiał, którego przejrzystość pozwoli nam uzyskać więcej światła w całym pomieszczeniu.

Natomiast jeśli nie zależy nam zbytnio na tym, aby wyraźnie oddzielić jedną sferę od drugiej, to równie dobrze pokój może zostać przedzielony za pomocą parawanu. Pokojom z jednym oknem dedykowane są również sprytne rozwiązania w postaci wygodnych i kompaktowych zasłon panelowych, a także ścianek działowych o niepełnej wysokości. Warto również zastanowić się nad nawet niewielką antresolą, która może stać się wydzieloną jadalnią, sypialnią czy miejscem do pracy.

Nie zapominajmy też o najpopularniejszym rozwiązaniu, czyli ustawieniu regału o dowolnej wysokości. Obecnie mamy do czynienia z tak dużym wyborem mebli, że wybór odpowiedniego regału, o interesujących nas wymiarach czy kształcie, nie stanowi najmniejszego problemu.