1

Jak urządzić garderobę w małym mieszkaniu?

Własna garderoba to marzenie wielu osób. Jednak często trudno jest je zrealizować, ponieważ w małym mieszkaniu zwykle brakuje pomieszczenia, które możemy przeznaczyć tylko do przechowywania ubrań, butów i dodatków. Nie jesteśmy w stanie powiększyć mieszkania, ale dzięki kilku prostym pomysłom z pewnością zrealizujemy marzenie o własnej garderobie.

Garderoba na małym metrażu

Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście zmiana układu mieszkania. Sprytnym sposobem będzie stworzenie antresoli, dzięki której zyskamy przestrzeń, którą możemy wykorzystać właśnie do przechowywania ubrań. Jeśli nie mamy możliwości remontu, aby zaoszczędzić trochę miejsca na garderobę, powinniśmy pomyśleć o bardziej mobilnych rozwiązaniach. Takim sposobem może być szafa z drzwiami przesuwnymi. Nie musimy wykorzystywać całej szafy, możemy również zainstalować szyny na suficie i podłodze, a do nich zamontować przesuwane drzwi.

Bardzo prostym wyjściem jest ustawienie parawanu, który wydzieli dowolną przestrzeń i odgrodzi garderobę od reszty pomieszczenia. Możemy również pomyśleć o rodzaju kotary lub zasłony, którą w dowolnym momencie da się podwinąć.

W poszukiwaniu przestrzeni na garderobę należy spojrzeć na mieszkanie w sposób kreatywny. Warto wykorzystać wnęki, ale także dokładnie zaplanować rozkład półek i wieszaków, które pozwolą nam jak najlepiej wykorzystać małą przestrzeń.