1

Jak zagospodarować antresolę?

Antresola to marzenie niejednego właściciela mieszkania. Podczas projektowania i aranżacji wnętrz można ją zagospodarować na rozmaite sposoby. Poniżej zamieszczamy kilka porad na temat tego, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać walory antresoli w projektach wnętrz.

To, jakie korzyści przyniesie aranżacja wnętrza mieszkania z antresolą, zależy od jej wysokości. Wysokość antresoli, która pozwala na swobodne poruszanie się pod nią i po niej, to minimum 2,1 m. Na antresolę można się wspiąć po drabince, jednak przy projektowaniu wnętrz stosuje się też schody i efektowne balustrady.

Biblioteka lub gabinet

Znakomitym pomysłem jest aranżacja wnętrza z antresolą w formie biblioteki, co stanowi bardzo atrakcyjny podział przestrzeni salonowej. Równie praktycznym zastosowaniem dla antresoli jest zorganizowanie zacisznego gabinetu prywatnego czy też kącika biurowego.

Sypialnia lub kącik wypoczynkowy

Podczas aranżacji małych wnętrz najczęściej spotyka się niewielkie antresole, które mają wysokość mniejszą niż 2 m. Wówczas z powodzeniem można przeznaczyć tę przestrzeń na sypialnię lub kącik wypoczynkowy. Umieszczenie łóżka, materaca lub niskich siedzisk ze stoliczkiem będzie znakomitym rozwiązaniem, które sprawi, że podczas projektowania małego mieszkania powstanie ustronne miejsce.