1

Jak zagospodarować skosy na poddaszu?

Skosy dachowe to duże wyzwanie dla osób, które urządzają poddasze. Zagospodarowanie tej przestrzeni nie jest łatwe, chociaż z drugiej strony jest to miejsce, które niesie za sobą wiele ciekawych opcji aranżacyjnych.

Skosy – przestrzeń do wykorzystania

W przypadku skosów na poddaszu, wiele zależy od wysokości ścianki kolankowej. Jednak pewne rozwiązania możemy w zmienionej formie wypróbować w każdym wnętrzu. Takim pomysłem są chociażby okna połaciowe, dzięki którym wprowadzimy do pomieszczenia dużo naturalnego światła. Sufit na poddaszu daje także możliwości zamontowania ciekawego oświetlenia, które może zastąpić główny żyrandol i jest dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Skosy na poddaszu łatwo zagospodarować przy pomocy mebli. Możemy w ich ustawić regały różnej wysokości albo zawiesić półki – jest to szczególnie funkcjonalne, kiedy przestrzeń do wykorzystania nie jest głęboka. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca, pod skosem możemy umieścić łóżko, kanapę, biurko lub zaaranżować kącik jadalny. Trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu użytkownikom wysokości, która umożliwi użytkownikom nie tylko komfortowe siedzenie, ale również wstawanie. Dobrym sposobem na wykorzystanie przestrzeni na poddaszu są szafy – wolnostojące meble zajmują więcej miejsca, dlatego lepiej zamontować półki i drzwiczki bezpośrednio pod skosami i we wnękach.

Warto zainteresować się ofertą producentów mebli na wymiar – sprzęt wykonany na zamówienie to dobra metoda wykorzystania przestrzeni na poddaszu, ponieważ pozwala na indywidualne podejście do potrzeb użytkowników.