1

Parawan w pokoju dziennym

Parawan kojarzy nam się ze staroświeckim sprzętem, równie urokliwym, co anachronicznym. Niewielu inwestorów, urządzając wnętrze, myśli nad wykorzystaniem tego elementu w aranżacji. Jednak parawan to niezwykle funkcjonalny sprzęt, który doskonale sprawdzi się na przykład we współczesnym salonie.

Parawan – praktyczna ozdoba

W naszych domach i mieszkaniach często jedno pomieszczenie musi pełnić kilka funkcji. Zwykle jest to największe wnętrze, w którym zwyczajowo urządzamy salon. Pokój dzienny, oprócz roli reprezentacyjnej, może być wykorzystywany także jako sypialnia, gabinet, jadalnia lub posiadać aneks kuchenny. Jeśli chcemy wyraźnie oddzielić od siebie strefy o poszczególnych funkcjach, dobrym rozwiązaniem jest właśnie parawan. Wielką zaletą tego sprzętu jest jego mobilność – w razie potrzeby możemy go poskładać i przesunąć, uzyskując w ten sposób jedną dużą przestrzeń. Parawan jest więc doskonałą alternatywą dla kosztownego remontu. Stawiając parawan zyskujemy również dodatkową przestrzeń, na której możemy zawiesić różne elementy, na przykład wieszaki.

Warto także wspomnieć o wyglądzie – parawan może być również estetycznym uzupełnieniem aranżacji. Możemy zdecydować się na modele wykonane z różnych materiałów, na przykład drewna, tkaniny, szkła czy tworzyw sztucznych. Parawany mogą mieć różne wzory, dostępne są nawet sprzęty z nadrukowanymi fotografiami lub ażurowe. W sprzedaży są także modele w tradycyjnym, nieco staroświeckim stylu, a także parawany nowoczesne i designerskie, które będą dobrym uzupełnieniem minimalistycznych aranżacji.