1

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Co nowego w trendach wnętrzarskich? Rok 2018 przyniósł kilka ciekawych nowinek oraz inspiracji, które możemy wykorzystać podczas aranżacji swojego domu lub mieszkania. Trendy mogą stać się podstawą wystroju, ale możemy wprowadzić je do wnętrza subtelnie, w dodatkach i akcesoriach.

Styl kosmiczny już nie tylko do pokoju dziecięcego! Galaktyczne motywy śmiało wchodzą na salony. Kosmos gwiazdami, drogami mlecznymi i planetami to wzór, który może zagościć na ścianach, meblach oraz tkaninach. Fioletowe i srebrzyste motywy dobrze komponują się z eleganckim stylem vintage. Z drugiej strony, do aranżacji utrzymanych w międzygwiezdnej stylistyce pasują nowoczesne sprzęty, na przykład meble z błyszczącymi frontami, szarości, awangardowe elementy wystroju oraz metalowe, lśniące dodatki. Taki wystrój nawiązuje do wyglądu wnętrza statku kosmicznego.

Bliżej Ziemi osadzony jest kolejny trend, w którym pojawiają się nawiązania do Afryki. Modne są afrykańskie motywy, takie jak dekoracje z egzotycznego drewna, lamparcie cętki, afrykańskie rękodzieło lub wężowa skóra. Wzory rodem z Afryki mogą znaleźć się na dywanach, narzutach lub tapecie. Taki styl spodoba się miłośnikom dalekich podróży. To przedłużenie trendu z poprzedniego roku, które wciąż jest na czasie – tropikalne, roślinne desenie wciąż są modne! W tym sezonie do wnętrza wprowadzamy rośliny, nie tylko w formie wzorów na sprzętach i dekoracjach. Efektownym uzupełnieniem modnych aranżacji są żywe rośliny, które dają efekt małej dżungli.

Zwolennicy nowoczesnych wnętrz także znajdą w najnowszych trendach kilka ciekawych pomysłów. Proste geometryczne wzory to sposób, aby nadać pomieszczeniu nowoczesnego i modnego charakteru. Abstrakcyjne formy mogą pojawić się na ścianach, dywanach i kafelkach. Do tego trendu nawiązują meble o prostej konstrukcji, minimalistyczne dodatki oraz kubistyczne gadżety.

Zawsze żywym nurtem jest eklektyzm, czyli różnorodność. Dobieranie sprzętów i dekoracji, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie, ale zestawione z sobą tworzą harmonijną całość to wiecznie popularny trend. Eklektyczne wnętrza stanowią połączenie różnych stylów, epok, kolorów i nawiązań, a jedynym ograniczeniem jest gust i wyobraźnia.

O charakterze wnętrza często decydują drobiazgi. Czasem jeden akcent odmienia pomieszczenie i nadaje mu stylu. Modne w tym sezonie rozwiązania to między innymi kolorowe ściany, więcej roślinności, dodatki z mosiądzu lub betonu, czerwone lub miodowo-żółte meble oraz duże kwiatowe desenie. Każdy znajdzie coś dla siebie!