1

Wady i zalety mieszkania ze skosami

Wnętrza ze skosami są trudne w aranżacji, jednak mają przy tym swój urok. Jakie są dobre i złe strony mieszkania ze skosami? Takie wnętrze to duże wyzwanie aranżacyjne, ale ma również spory potencjał.

Klimatyczne i funkcjonalne

Mieszkanie ze skosami ma niepowtarzalną atmosferę. Jego wnętrza są bardzo przytulne i klimatyczne. W wielu przypadkach przestrzeń pod skosami nie wlicza się do metrażu, w związku z czym jest to dobre rozwiązanie dla oszczędnych. Mieszkanie ze skosami często jest wyjątkowo wysokie i przestronne, co docenią miłośnicy oryginalnych wnętrz i przestrzeni. Wysokość daje dodatkowy atut – w mieszkaniu można ulokować antresolę, czyli dodatkowe miejsce, które można wykorzystać jako magazyn lub sypialnię. Dodatkowe metry pod skosami, które nie wliczają się do metrażu, można w bardzo ciekawy sposób wykorzystać.

Przestrzeń pod skosami to idealne miejsce do przechowywania, które można zabudować półkami lub szafkami. Meble wykonane na wymiar pomogą w optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Pod skosami świetnie sprawdzą się niskie sprzęty, takie jak skrzynie i kufry. Mieszkanie ze skosami z oknami umieszczonymi w dachu są bardzo jasne i słoneczne, co również daje poczucie przestrzeni. Światło słoneczne w naturalny sposób oświetla i dogrzewa mieszkanie. Mieszkanie na poddaszu docenią przede wszystkim osoby, które szukają miejsca wyjątkowego, które da im możliwość pokazania swojego indywidualnego stylu oraz kreatywności.

Problematyczne skosy

Mieszkanie ze skosami ma jednak również wady, które trzeba wziąć pod uwagę. Tak oryginalna przestrzeń daje wiele możliwości, jednak konieczny jest dobry projekt, jak wykorzystać dostępne miejsce. Problemem jest znalezienie mebli dopasowanych do skosów – bardzo często trzeba zamówić sprzęty na wymiar, co wpływa na cenę całości aranżacji. Szczególnie problematyczne mogą okazać się takie pomieszczenia, jak kuchnia i łazienka. Trzeba wykazać się pomysłowością, aby urządzić je praktycznie i funkcjonalnie. W przypadku mieszkania ze skosami nie ma gotowych rozwiązań, dlatego do każdego takiego lokum trzeba podejść w specjalny sposób. Okna dachowe, które są doskonałym źródłem naturalnego światła i ciepła, w lecie mogą powodować mocne nagrzewanie się mieszkania. Z kolei zimą mieszkania na poddaszu okazują się czasem bardzo zimne. Dla niektórych osób problemem są ulewne deszcze – krople uderzające o dach mogą denerwować, a nawet powodować bezsenność.

Czy mieszkanie ze skosami to dobry wybór? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zalety takiego rozwiązania dla kogoś będą wadami, i na odwrót. Z pewnością można powiedzieć jedno – mieszkania ze skosami są niepowtarzalne.